Серия от аварии във водопроводната мрежа на Девин
Серия от повреди във водопроводната мрежа отстранява ВиК в Девин.
Това съобщи управителят на сдружението в Смолян Костадин Тотев. По негови думи сега на пет-шест места има повреди както във високата, по този начин и в ниската зона. Работи се без спиране, а от понеделник в Девин ще бъдат командировани екипи от други поделения.
„ Правим всичко допустимо и ще създадем това, което би трябвало. Всички аварии ще бъдат отстранени и обстановката ще бъде нормализирана “, каза Тотев. По думите на шефа на ВиК-Смолян казусът е, че при пораждане на повреда водата не избива нагоре, а непосредствено изтича в реката и мъчно се локализира.
Според кмета на Девин Здравко Иванов ситуацията е доста тежка, тъй като това се отразява на туристическия сезон, който е в разгара си. „ Девин има доста сериозен проблем с вътрешния тръбопровод, който се установи още по-миналата година и се започнаха краткосрочни ограничения.
С помощта на бизнеса се сложиха регулатори на налягането, с цел да се лимитират загубите “, добави Иванов. Той добави, че регулаторите, закупени от локалните компании, които отделили 93 000 лв. без Данък добавена стойност, са дали позитивен резултат, като с тези уреди се локализирали най-големите повреди.
Според кмета би трябвало по-скоро да стартира планът на ВиК за рехабилитация на водопроводната и канализационна мрежа. Предвидено е да се подмени към 6,200 км. тръбопровод.
Управителят на ВиК в Смолян Костадин Тотев съобщи, че се чака всеки миг да стартират дейностите по водния цикъл на града. Има определена компания реализатор и строителен контрол.




